Kinesiotaping

Kinesiotaping

Kinesiotaping  je technika v regeneraci i rehabilitaci. Používá se na odbourávání bolesti ve svalech i kloubech, na zlepšení funkce svalů, šlach a kloubů. Podporuje krevní a mízní oběh a má blahodárný vliv na hojení svalových ruptur. Kinesio – tejpy stabilizují klouby, zlepšují stav pooperačních jizev a napomáhají ke zlepšení stavu po parézách. Svým velmi šetrným a jemným způsobem – narozdíl od tejpů fixačních – zvyšují léčebné a ozdravné procesy a prodlužují uvolňující účinek masáží cíleným zaměřením na problematické partie jak svalového, tak kosterního systému.

V remedy medical fitness se kinesiotaping používá jako:

 1. Svalová technika. Svalová technika je nalepování elastických pásek s pružností odpovídající lidské kůži, kdy páska zvlní pokožku a tím umožní zvýšený trvalý průtok krve i lymfy. Prodlužuje se tak uvolnění svalů, účinek lymfodrenáží i masáží a aktivují se ozdravné procesy.
 2. Ligamentózní technika. Je to technika na stabilizaci jednotlivých vazů, přechodových částí páteře, akupunkturních bodů a trigerpointů.
 3. Fasciová technika.  Tato technika normalizuje svalové napětí.
 4. Lymfatická technika. Lymfatická technika zamezuje opakované tvorbě lymfedémů. Zvýšením průtoku lymfy odvádí toxiny z povrchových tkání.
 5. Korekce jizev . Strečováním okrajů nebo místa, jizvy uvolňujeme a odstraňujeme tím jak jizvy přirostlé k podkoží, tak jizvy keloidní.
 6. Technika mechanické korekce . Odlehčením zlepšujeme postavení svalů, kloubů a kostí po úraze nebo při sportovním výkonu. Například při tenisu se tejpováním ramenního kloubu dosahuje nebývalé funkčnosti, pohyblivosti a odstranění akutních i chronických bolestí.

Jakub, člen remedy teamu, se v metodě kinesiotapingu stále vzdělává a mimo jiné je i certifikovaným praktikem mechanické korekce, jenž je vrcholem v technikách kinesiotapingu.

Mechanická korekce pomáhá:

 • řešit vadné držení těla
 • řešit bolesti při skolióze
 • ovlivnit postavení dolních končetin při borcení klenby a plochonoží
 • účinně ošetřit bolestivý hallux valgus
 • ovlivnit postavení chodidel ve smyslu korigování vnitřní a vnější rotace
 • stimulační šroubové tejpy
 • otevření postoje ovlivněním kyčelního kloubu
 • korekční odlehčení těhotenského bříška